Akademia rodzica

Bycie mamą i tatą to wielkie wyzwanie! Akademia Rodzica służy temu, abyście mieli relacje z dziećmi satysfakcjonujące dla obu stron, a efekty - dużo lepsze.  

 

Warsztaty mają na celu wypracowanie umiejętności, które Wam pomogą na co dzień w pracy i kontakcie z dzieckiem. Sprawią, że odkryjecie dla siebie i swoich pociech dużo lepsze, bardziej harmonijne ścieżki rozwoju. 

 

Gdzie?

Warsztaty odbywają się we Wrocławiu lub Katowicach - prowadzą je zależnie od miejsca Kamila Dercz: psychoterapeuta, twórca metody Nauka mimo woli, autor książki Rodzic doskonały lub Jagoda Nowak, psycholog i psychoterapeuta. 

 

Kiedy, o której godzinie?

  • cyklicznie co tydzień w środę, warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i wpłata należności

 

Jak wziąć udział?

Zapisać się przez formularz

Jeden temat to jedno spotkanie. Można wybrać dowolny temat lub kilka z nich.

 

Poniżej niektóre tematy cyklu:

  • STOP czyli jak stawiać granice w kontakcie z własnym dzieckiem
  • Nie, bo tak... - trening skutecznej komunikacji z własnym dzieckiem
  • Na domowym froncie... - konflikt w domu też może być materiałem na rozwój
  • Coaching dla rodziców - bądź mentorem swojego dziecka
  • Inteligencja inaczej - Inteligencja emocjonalna w praktyce. Czy warto ją rozwinąć, możesz nauczyć dziecko przeżywać i nazywać własne emocje oraz szanowania uczuć innych. Dziecko zdobędzie umiejętność panowania nad emocjami pojawiającymi się w formie impulsywnych wyładowań. Zwiększy również poziom empatii.
  • Nauka mimo woli z dala od szkoły - w domu i poza nim
  • Gimnastyka ciała i umysłu - budowanie zaufania, pewności siebie, kontaktu ze światem poprzez ruch. Poznasz zabawy ruchowe które pomogą rozwijać się dziecku. Zminimalizują jego obawy, lęki i niepewność.
  • Za dużo, za wiele... - nadmiar zajęć, przesyt nauki - moje dziecko ma już dość. Jak rozpoznać i co z tym począć.
  • Czy jestem dinozaurem? - jak być rodzicem dorastającego dziecka
 

Ile trwa jeden trening? Czy ma elementy wykładu?

Trening trwa 2 godziny dydaktyczne. Angażuje umysł, ciało i emocje - bo to są elementy kontaktu. W tych obszarach nie wystarczy wiedzieć - trzeba się tego praktycznie nauczyć jak prowadzenia auta. 
 

Ile zapłacę za trening?

Dla zarejestrowanego użytkownika metody 50 zł. Jeśli w warsztatach bierze udział para rodziców, zapłacicie tylko za jedną osobę. Po każdym treningu bezpłatnie przez godzinę dydaktyczną trwają konsultacje - dostępne wyłącznie dla uczestników spotkania.
Zastrzegamy prawo do odwołania zajęć przy grupie poniżej 6 osób. Po wypełnieniu formularza - skontaktujemy się telefonicznie, aby uzgodnić terminy i tematy.
 
 
Warsztaty terapeutyczne z elementami psychodramy dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty terapeutyczne z elementami dramy dla dzieci, prowadzone przez psychoterapeutów Grupy JA (www.ja.info.pl). Uwaga! Grupy terapeutyczne się nie zmieniają, jeśli chodzi o ich skład!

Akademia rodzica - formularz zgłoszenia

 
 
« Wróć